Suur rehvigarantii, üle 5000 mootorratta, krossiratta, atv, utv ja quadi rehvi kuni -41%. Kõik meie mootorratta rehvid on värsked ja kvaliteet Soome ja Saksamaa ladudest. 

KÕIK REHVID LEIATE SIIT

Mootorratta rehvid

Mootorrattaga sõitmine on rohkem kui lihtsalt liikumisviis. See on kirg, vabadus ja seiklus. Üks olulisemaid komponente mootorratta ohutuses ja jõudluses on aga selle rehvid. Mootorratta rehvidel on otsene mõju sõidumugavusele, haarduvusele ja kokkuvõttes sõidukogemusele. Seega on oluline mõista mootorratta rehvide rolli ning valida sobivad rehvid vastavalt oma sõidustiilile ja sõidutingimustele.

Erinevad mootorratta rehvitüübid

Mootorrattarehvid on saadaval erinevates tüüpides, mis sobivad erinevateks sõiduoludeks ja eesmärkideks. Üks levinumaid kategooriaid on tänavarehvid, mis on mõeldud peamiselt asfaldil sõitmiseks. Need rehvid pakuvad head haarduvust ja stabiilsust kuival ja märjal teel ning tagavad sujuva sõidu igasugustes ilmastikuoludes.

Teine oluline kategooria on maastikurehvid, mis on mõeldud ebatasasele maastikule ja off-road sõitudeks. Need rehvid on tavaliselt varustatud sügavamate mustritega, mis tagavad parema haarduvuse kruusal, mudas ja liival. Maastikurehvid võimaldavad sõitjal avastada uusi radu ja nautida seiklusrikast sõidukogemust maastikul.

Lisaks tänavarehvidele ja maastikurehvidele on olemas ka spetsialiseeritud rehve, nagu sportrehvid ja touring-rehvid, mis on mõeldud vastavalt sportlikule sõidule või pikamaasõitudele. Igat tüüpi rehvidel on oma unikaalsed omadused ja eelised, mis muudavad need sobivaks erinevatele sõidustiilidele ja -vajadustele.

Olulised tegurid rehvide valikul

Mootorratta rehvide valimisel tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas:

 • Velje diameeter ja mõõtmed: Õige suuruse ja mõõtmetega rehvid tagavad parema jõudluse ja ohutuse. Tuleb järgida tootja soovitusi ja vajadusel konsulteerida spetsialistiga. Kui kahtled, siis enamus mootorratastele on võimalik sobivad rehvid leida ka meie mudelipõhise varuosaotsingu abil.
 • Haarduvus: Hea haarduvusega rehvid tagavad parema juhitavuse ja ohutuse nii kuival kui ka märjal teel. Rehvide haarduvus sõltub nende kummisegust, mustrist ja konstruktsioonist. 
 • Kulumiskindlus: Kvaliteetsed mootorratta rehvid on vastupidavad ja kulumiskindlad, mis pikendab nende kasutusiga ja tagab pikaajalise jõudluse.
 • Mustrisügavus: Maastikurehvidel on sügavamad mustrid, mis tagavad parema haarduvuse ebatasasel pinnasel. Tänavarehvidel võib olla madalam mustrisügavus, mis parandab veeretakistust ja kütusesäästlikkust.
 • Rõhk: Õige rehvirõhk on oluline nii ohutuse kui ka jõudluse seisukohalt. Liiga madal rehvirõhk võib põhjustada halva juhitavuse ja suurema kütusekulu, samas kui liiga kõrge rõhk võib vähendada haarduvust ja mugavust.

Kokkuvõte

Mootorratta rehvid on oluline osa sõiduki ohutusest ja jõudlusest. Õige tüüpi ja suuruse valimine vastavalt sõidustiilile ja sõidutingimustele võib oluliselt parandada sõidukogemust ning tagada turvalise ja nauditava sõidu igal teekonnal. Oluline on jälgida rehvide seisukorda ja vajadusel need õigeaegselt välja vahetada, et tagada optimaalne jõudlus ja ohutus. Enne uute rehvide ostmist tasub alati konsulteerida ekspertidega, et saada parimaid soovitusi vastavalt konkreetsetele vajadustele ja eelistustele.

 

ATV, UTV ja quadi rehvid

ATV-d (All-Terrain Vehicles), UTV-d (Utility Terrain Vehicles) ja Quad'id (Quad Bikes) on kõik populaarsed off-road sõidukid, mis on loodud seiklusrikastele maastikele sõitmiseks. Need sõidukid pakuvad võimalust avastada raskesti ligipääsetavaid piirkondi ja nautida looduses seiklemist. Üks olulisemaid komponente nende sõidukite jõudluses ja ohutuses on nende rehvid.

Spetsiaalsed rehvid maastikul sõitmiseks

ATV-d, UTV-d ja Quad'id kasutavad spetsiaalselt disainitud rehve, mis on mõeldud erinevatele maastikuoludele ja sõidustiilidele. Need rehvid erinevad oluliselt tavalistest autorehvidest ja on kohandatud vastu pidama ebatasasele maastikul, mudas, liival ja kividel. Mõned peamised erinevused ATV, UTV ja Quad'i rehvide ning tavaliste autorehvide vahel hõlmavad:

 • Mustrite kujundus: ATV, UTV ja Quad'i rehvidel on tavaliselt sügavamad ja agressiivsemad mustrid, mis tagavad parema haarduvuse ja veojõu ebatasasel pinnasel. Need mustrid võivad erineda sõltuvalt rehvi otstarbest, näiteks on mõeldud rohkem mudasõiduks või kruusal sõitmiseks.
 • Tugevamad küljed: Kuna need sõidukid võivad sõita väga ebatasasel maastikul, on ATV, UTV ja Quad'i rehvidel tavaliselt tugevamad küljed, et vastu pidada löökidele ja rebimisele.
 • Suurused ja mõõtmed: ATV, UTV ja Quad'i rehvid on saadaval erinevates suurustes ja mõõtmetes, et sobida erinevatele sõidukitele ja kasutusotstarvetele. Suurus valitakse tavaliselt sõltuvalt sõiduki mudelist ja kasutusviisist.

Oluline rehvide valikul arvesse võtta

Kui valite ATV, UTV või Quad'i jaoks sobivaid rehve, on mitmeid tegureid, mida peaksite arvestama:

 • Sõidu stiil: Kasutage rehve, mis sobivad teie sõidustiiliga. Kui kavatsete peamiselt mudas sõita, valige agressiivsemate mustritega rehvid. Kui sõidate rohkem kruusal või liival, valige vastavalt.
 • Kvaliteet: Investeerige kvaliteetsetesse rehvidesse, mis pakuvad paremat vastupidavust ja jõudlust. Odavad rehvid võivad olla lühiealised ja ei pruugi pakkuda piisavalt haarduvust ja stabiilsust.
 • Ohutus: Veenduge, et teie valitud rehvid tagavad piisava haarduvuse ja stabiilsuse erinevates sõidutingimustes. Ohutus peaks alati olema esmatähtis.
 • Hooldus: Hoidke rehve regulaarselt ja jälgige nende seisukorda. Kontrollige rehvirõhku, kulumist ja võimalikke kahjustusi regulaarselt ning vajadusel vahetage need välja uute vastu.

ATV, UTV ja Quad'i rehvid on oluline osa nende sõidukite jõudlusest ja ohutusest maastikul. Õigeid rehve valides saate tagada meeldiva ja turvalise sõidukogemuse ning nautida seiklusi looduses ilma muretsemata.

 

Tähelepanu!
ATV (All-Terrain Vehicle) rehvide standardne õhurõhk sõltub mitmetest teguritest, sealhulgas rehvitüübist, rehvimõõtudest, sõiduki kaalust ja sõidutingimustest. Üldiselt soovitavad rehvitootjad määravad kindlad soovituslikud rõhud, mis tavaliselt on märgitud sõiduki kasutusjuhendisse või rehvi küljel olevale märgistusele.

Siiski on ATV-de puhul levinud rehvirõhu vahemik tavaliselt 4–10 psi ehk umbes 0,28–0,69 baari. Kuid see võib varieeruda sõltuvalt ATV mudelist ja rehvitüübist. Näiteks maastikurehvidel, mis on mõeldud pehmele maastikule nagu muda ja liiv, võib soovituslik õhurõhk olla madalam, et tagada parem haarduvus ja veojõud. Samas tänavarehvidel võib õhurõhk olla kõrgem, et tagada parem stabiilsus ja juhitavus asfaldil.

Oluline on järgida tootja soovitusi ning vajadusel konsulteerida spetsialistiga, et valida õige õhurõhk vastavalt konkreetsele sõidukile ja sõidutingimustele. Lisaks tuleks rehvirõhku regulaarselt kontrollida ja vajadusel reguleerida, et tagada parim jõudlus, ohutus ja rehvide eluiga.